Odklad splátok hypoték počas korona krízy
03. 04. 2020

Odklad splátok hypoték počas korona krízy

Koronavírus zmenil doterajší život asi každému človeku na tejto planéte. Týka sa vašej rodiny, vašej práce a aj vášho bývania. Opatrenia na boj s koronavírusom skomplikovali nielen kúpu nových nehnuteľností a poskytovanie hypoték, ale aj splácanie už existujúcich.

Aby ste neprišli o strechu nad hlavou a všetkým sa nám podarilo toto obdobie prekonať s čo najmenšími stratami, vláda predstavila dohodu s bankami, podľa ktorej si budete môcť odložiť splátky hypoték najviac o deväť mesiacov.

O odklad splátok môžete požiadať svoju banku kedykoľvek počas trvania krízy, teda teraz, ale aj o pár mesiacov. Podľa toho kedy si to bude vaša situácia vyžadovať. Doba odkladu môže byť najviac deväť mesiacov, ale aj menej. Ak však požiadate o menej ako deväť mesiacov, neskôr už nemôžete požiadať o ďalší odklad. Napríklad, ak na začiatku požiadate o 6 mesiacov, po šiestich mesiacoch už nemôžete požiadať o ďalší odklad o tri mesiace.

Odklad splátok sa nerealizuje automaticky. Treba oň banku požiadať a to zaslaním elektronického formuláru.

Presný spôsob ďalšieho splácania si dohodnete so svojou bankou. Teda či neskôr budete ďalej pokračovať v splácaní a natiahne sa vám celková doba splácania o deväť mesiacov. Alebo si splátky neskôr navýšite, aby Vám zostala pôvodná doba ukončenia hypotéky.

Za túto službu neplatíte žiadny poplatok a nebudete vedený ani ako neplatič v úverovom registri.

Dôležité je však, že toto obdobie, kedy využijete odklad a nebudete hypotéku splácať, sa Vám bude normálne ďalej úročiť zostatok vašej hypotéky podľa úrokovej sadzby akú máte dohodnutú. Teda defacto za tých deväť mesiacov sa Vám budú počítať úroky, ktoré neskôr zaplatíte rozpočítané v splátkach. Splátka Vám tak môže narásť o pár eur, v závislosti od výšky zostatku hypotéky.

Skôr než požiadate svoju banku o odklad splátok, dôkladne si prečítajte podmienky banky. Celý proces odsunu splátok je potrebné najprv legislatívne ošetriť v parlamente, preto sa jeho spustenie očakáva až o niekoľko dní. Sledujte preto našu stránku na facebooku, budeme vás informovať.

 

Ing. Štefan Hofer, majiteľ realitnej kancelárie a finančný sprostredkovateľ

Reality Hofer
Autor: Reality Hofer

 

Volám sa Štefan Hofer a už takmer 12 rokov vám pomáham pri predaji, či kúpe nehnuteľností v regióne Prešov.

Všetko sa to začalo výpoveďou v roku 2008. Dvadsať rokov som pracoval v bankovníctve. Začínal som ako úverový pracovník, neskôr som ako regionálny riaditeľ úspešne viedol veľký tím ľudí vo viacerých bankách. Poznal som produkty bánk, procesy a práca s ľuďmi ma bavila. A zrazu som zostal bez práce. Keď som sa rozhodoval, čo budem robiť ďalej, vybral som si to, čo som robil po celý život a čo najviac ovládam - finančné poradenstvo. Vybral som si slobodu v rozhodovaní, širokú škálu produktov vo všetkých bankách a svojim klientom som tak mohol poskytnúť služby, ktoré boli najlepším riešením pre ich finančnú situáciu, nie pre plány banky. 

 

dsc_9525 Bolo to riskantné rozhodnutie, ale mal som vôľu a odhodlanie. Stal som sa expertom na hypotéky a s nimi ruka v ruke kráčalo aj poradenstvo pri kúpe nehnuteľnosti. Financovanie a kúpa bývania sa tak prirodzene spojili a svoje podnikanie som rozšíril o realitný biznis. Začínal som ako realitný maklér pre malú realitnú kanceláriu Tatranetreal, s.r.o. a vybudoval som v Prešove pre túto realitku vlastnú pobočku. Vzdelával som sa, získal som licenciu realitného makléra a bol som jedným z prvých členov Realitnej únie Slovenska. 

 

Odvtedy sa rozsah a kvalita mojich služieb aj vďaka ďalšiemu vzdelávaniu zvyšovali a prispôsobovali vašim očakávaniam a potrebám. Prácu realitného makléra som povýšil z klasického sprostredkovania predaja na poskytovanie kompletných realitných služieb, ktoré s predajom súvisia.

V roku 2013 som založil vlastnú realitnú kanceláriu a postupne vytvoril tím realitných maklérov, ktorých spájajú rovnaké hodnoty – profesionalita, pochopenie, ľudský prístup a ochota pomôcť.

logo_original_450x200_vasa_realitka

 

 

Ročne sprostredkujeme predaj/prenájom cca 40 nehnuteľností. Priemerná doba predaja je 30 dní a 98% nehnuteľností sme predali za plnú požadovanú cenu.

Predpokladom poskytnutia kvalitných a odborných služieb je nielen vzdelávanie, ale aj sledovanie nových trendov a zmien v zákonoch, či komunikácia s maklérmi v zahraničí.

A všetky nové informácie chcem zdieľať aj s vami.

Často ma totiž žiadate o pomoc, či radu pri predaji, kúpe, investovaní do nehnuteľností, či riešení dedičských a stavebných konaní. A tak sa zrodil nápad vytvoriť pre vás túto Realitnú poradňu. Nájdete tu články, ktoré vám dajú odpovede na vaše otázky, či pomôžu v rozhodovaní. Či už predávate a kupujete prostredníctvom realitného makléra alebo len tak sami na vlastnú päsť.

Tieto rady odo mňa dostanete úplne zadarmo.

Rovnako aj eBook 4 kroky k úspešnému predaju nehnuteľnosti, ktorý si môžete nechať poslať mailom. Vytvorili sme ho hlavne pre tých, ktorí sa rozhodnú predávať nehnuteľnosť bez pomoci realitného makléra. Často totiž v súkromnej inzercii vidíme veľa chýb, ktoré pri samopredaji robíte, váš predaj sa potom predlžuje, znižujete cenu, stojí vás to priveľa energie, času a vystavujete sa zbytočnému riziku.

Nezriedka sa nám stalo, že nás kontaktovali práve takýto zákazníci, ktorí si predaj najprv vyskúšali sami. Bolo však pre nich náročné byť neustále kontaktovaní, odolávať požiadavkám na znižovanie ceny, tlakom realitných maklérov, ... a bez zjavného úspechu. Nie je hanba požiadať aj potom o pomoc profesionála.

Mojim cieľom je, aby predaj vašej nehnuteľnosti prebehol rýchlo, bezpečne a za plnú cenu.

 

Ak máte záujem, pozrite si aj stránku mojej realitnej kancelárie.

 

licencia_realitny_makler-001-001                     certifikat_sora 

  

Ing.  Štefan Hofer, realitný maklér a majiteľ realitnej kancelárie Reality Hofer

 

Stiahnite si zadarmo

4 kroky k úspešnému predaju nehnuteľnosti

spracovaním osobných údajov