Viete čo je homestaging?
23. 07. 2019

Viete čo je homestaging?

Pozeráte si niekedy časopisy o bývaní, či interiérovom dizajne? Videli ste v televízii ako sú pripravené byty v relácii Nové bývanie?

Takto nejako by mala pri predaji vyzerať aj Vaša nehnuteľnosť. Homestaging by mal byť dnes už pri každej nehnuteľnosti samozrejmosťou.

Nevynašli sme "ameriku". Homestaging a interiérový dizajn využívajú ľudia aj vtedy, ak si chcú zmeniť či inovovať svoj interiér alebo zariaďujú svoj nové bývanie. Vedia ako by mal ich nový domov vyzerať, ale nevedia ako to dosiahnuť, čo s čím skombinovať. Využívajú ho obchodníci pri zariaďovaní svojich predajní, aby sa u nich zákazníci cítili čo najlepšie a boli tak ochotnejší nakupovať. Využívajú ho aj predajcovia nábytku, napr. IKEA, keď zariaďujú nielen celé izby, ale aj byty. Cieľom je, aby zákazník nadobudol dojem, že práve takto to chce mať u seba doma. A presne to potrebujete aj vy, keď predávate byt, či dom. Aby sa kupujúci, ktorý je vašim zákazníkom, cítil u vás ako vo svojom domove. Potom máte istotu, že si vyberie práve vašu nehnuteľnosť.

HOMESTAGING pri predaji nehnuteľnosti = profesionálna príprava nehnuteľnosti na predaj, ktorá Vám zaručí rýchly predaj za najvyššiu trhovú cenu

 

1. Prečo je vhodné nehnuteľnosť pred predajom pripraviť?

Lebo dobrý prvý dojem môžete urobiť len raz :-) 

Homestaging pomáha odlíšiť Vašu nehnuteľnosť od ostatných ponúkaných nehnuteľností. Ľahšie tak vzbudíte u kupujúceho záujem a už na základe fotiek a videoobhliadky sa vytvorí emocionálne puto medzi kupujúcim a nehnuteľnosťou. Na obhliadku sa potom nepríde len popozerať, ale s cieľom kúpiť ju.

Ak potom na obhliadke prezentujete nehnuteľnosť rovnako upravenú, už na prvý pohľad kupujúceho očarí, cíti sa v nej dobre a vie si tu predstaviť miesto pre svoj domov. A vy máte predané.

           sh1827_dsc_4941       sh1909_dsc_5358  

 

2. Čo všetko je vhodné pred predajom v nehnuteľnosti urobiť?

Homestaging nie je rekonštrukcia a nie je to ani zakrývanie nedostatkov.

Je prirodzené, že človek sa počas svojho života obklopuje množstvom predmetov, ktoré mu pripomínajú chvíle na dovolenke, narodeniny, rôzne prvé momenty, .... sú potrebné na cvičenie, varenie, na naše koníčky, .... Tiež je normálne, že pokiaľ v byte, či dome aktívne žijete, vládne tam bežný denný neporiadok. Ale to predsa kupujúcemu pri predaji ukazovať nechceme.

 

     sh1911_dsc_5509     sh1911_dsc_5526      

 

Platí zásada, že menej je viac.

Homestaging zariadenej obývanej nehnuteľnosti je často viac o odkladaní, než o pridávaní vecí. To dosiahnete často jednoduchými a cenovo nenáročnými úpravami - vymaľovať (najlepšie na bielo), odstrániť drobné nedostatky, umyť okná, odložiť niektoré nepotrebné veci do krabíc, vyčistiť kúpeľňu, WC, kuchynskú linku, sporák, odložiť prádlo, topánky, postlať postele ... Vytvoriť u Vás doma príjemný pocit domova. Potrebuje Váš byt viac svetla? Má pôsobiť útulnejšie, priestrannejšie? Je vhodné použiť predmety, ktoré nehnuteľnosť zútulnia, presvetlia, oživia, .... Požadovaný efekt dosiahnete aj pomocou farieb a osvetlenia. Odborník Vám vie nielen poradiť, ale jeho oči sú nezaťažené citovou väzbou k nehnuteľnosti a vedia sa na Vaše bývanie pozrieť objektívnejšie ako vy sami.

         sh1827_dsc_4936_1         sh_1821__puch_01 

 

Homestaging nezariadenej neobývanej nehnuteľnosti, či novostavby je náročnejší. Pomáha kupujúcemu predstaviť si v nehnuteľnosti miesto pre svoj domov a uľahčuje mu rozhodovanie. Takto upravenú nehnuteľnosť je možné predať za vyššiu cenu ako bez úpravy. Profesionálny homestager Vám vie pomôcť aj v tomto prípade.

 

                                         homestaging

 

3. Aký je výsledok predaja vopred pripravenej nehnuteľnosti?

Výsledkom je to, čo si želáte: rýchlejší predaj, menší počet obhliadok a požadovaná cena bez zľavy.

  • Homestaging odlíši Vašu nehnuteľnosť od ostatných, vyvolá záujem a vy rýchlo nájdete kupujúceho.
  • Pomocou homestagingu upravíte Vašu nehnuteľnosť tak, aby očarila kupujúceho už na prvý dojem a vy tak často predáte už na prvej obhliadke.
  • Predajná cena nehnuteľnosti, ktorú ste na predaj vopred pripravili je vyššia ako u nehnuteľnosti, ktorá žiadnymi úpravami neprešla. Obzvlášť to platí u nezariadených neobývaných nehnuteľností a novostavieb.

 

Ak sa rozhodnete využiť pri predaji svojej nehnuteľnosti homestaging, máte možnosť objednať si profesionálneho homestagera, alebo si vyberiete realitnú kanceláriu, ktorá túto službu ponúka.

U nás za homestaging nebudete platiť nič navyše.

Táto služba je súčasťou našich kompletných realitných služieb a máte ju teda v cene.

 

  • Poradíme Vám ako Vašu nehnuteľnosť na predaj pripraviť

  • Zariadime Vašu nehnuteľnosť v prípade, že je neobývaná

  • Všetky úpravy s Vami vopred skonzultujeme.

  • V prípade novostavieb zariadime pre Vás vzorový byt/dom

  • Pripravíme profesionálnu prezentáciu pomocou fotiek a videoobhliadky

 

V tíme máme dve odborníčky - Ada Hoferová, Dáša Kovaľová, ktoré majú okrem skúseností a dobrého vkusu, aj vzdelanie v tomto odbore ukončené certifikátom a za sebou už desiatky upravených a predaných nehnuteľností.


 Ing. Adriana Hoferová, realitný poradca Reality Hofer

Reality Hofer
Autor: Reality Hofer

 

Volám sa Štefan Hofer a už takmer 12 rokov vám pomáham pri predaji, či kúpe nehnuteľností v regióne Prešov.

Všetko sa to začalo výpoveďou v roku 2008. Dvadsať rokov som pracoval v bankovníctve. Začínal som ako úverový pracovník, neskôr som ako regionálny riaditeľ úspešne viedol veľký tím ľudí vo viacerých bankách. Poznal som produkty bánk, procesy a práca s ľuďmi ma bavila. A zrazu som zostal bez práce. Keď som sa rozhodoval, čo budem robiť ďalej, vybral som si to, čo som robil po celý život a čo najviac ovládam - finančné poradenstvo. Vybral som si slobodu v rozhodovaní, širokú škálu produktov vo všetkých bankách a svojim klientom som tak mohol poskytnúť služby, ktoré boli najlepším riešením pre ich finančnú situáciu, nie pre plány banky. 

 

dsc_9525 Bolo to riskantné rozhodnutie, ale mal som vôľu a odhodlanie. Stal som sa expertom na hypotéky a s nimi ruka v ruke kráčalo aj poradenstvo pri kúpe nehnuteľnosti. Financovanie a kúpa bývania sa tak prirodzene spojili a svoje podnikanie som rozšíril o realitný biznis. Začínal som ako realitný maklér pre malú realitnú kanceláriu Tatranetreal, s.r.o. a vybudoval som v Prešove pre túto realitku vlastnú pobočku. Vzdelával som sa, získal som licenciu realitného makléra a bol som jedným z prvých členov Realitnej únie Slovenska. 

 

Odvtedy sa rozsah a kvalita mojich služieb aj vďaka ďalšiemu vzdelávaniu zvyšovali a prispôsobovali vašim očakávaniam a potrebám. Prácu realitného makléra som povýšil z klasického sprostredkovania predaja na poskytovanie kompletných realitných služieb, ktoré s predajom súvisia.

V roku 2013 som založil vlastnú realitnú kanceláriu a postupne vytvoril tím realitných maklérov, ktorých spájajú rovnaké hodnoty – profesionalita, pochopenie, ľudský prístup a ochota pomôcť.

logo_original_450x200_vasa_realitka

 

 

Ročne sprostredkujeme predaj/prenájom cca 40 nehnuteľností. Priemerná doba predaja je 30 dní a 98% nehnuteľností sme predali za plnú požadovanú cenu.

Predpokladom poskytnutia kvalitných a odborných služieb je nielen vzdelávanie, ale aj sledovanie nových trendov a zmien v zákonoch, či komunikácia s maklérmi v zahraničí.

A všetky nové informácie chcem zdieľať aj s vami.

Často ma totiž žiadate o pomoc, či radu pri predaji, kúpe, investovaní do nehnuteľností, či riešení dedičských a stavebných konaní. A tak sa zrodil nápad vytvoriť pre vás túto Realitnú poradňu. Nájdete tu články, ktoré vám dajú odpovede na vaše otázky, či pomôžu v rozhodovaní. Či už predávate a kupujete prostredníctvom realitného makléra alebo len tak sami na vlastnú päsť.

Tieto rady odo mňa dostanete úplne zadarmo.

Rovnako aj eBook 4 kroky k úspešnému predaju nehnuteľnosti, ktorý si môžete nechať poslať mailom. Vytvorili sme ho hlavne pre tých, ktorí sa rozhodnú predávať nehnuteľnosť bez pomoci realitného makléra. Často totiž v súkromnej inzercii vidíme veľa chýb, ktoré pri samopredaji robíte, váš predaj sa potom predlžuje, znižujete cenu, stojí vás to priveľa energie, času a vystavujete sa zbytočnému riziku.

Nezriedka sa nám stalo, že nás kontaktovali práve takýto zákazníci, ktorí si predaj najprv vyskúšali sami. Bolo však pre nich náročné byť neustále kontaktovaní, odolávať požiadavkám na znižovanie ceny, tlakom realitných maklérov, ... a bez zjavného úspechu. Nie je hanba požiadať aj potom o pomoc profesionála.

Mojim cieľom je, aby predaj vašej nehnuteľnosti prebehol rýchlo, bezpečne a za plnú cenu.

 

Ak máte záujem, pozrite si aj stránku mojej realitnej kancelárie.

 

licencia_realitny_makler-001-001                     certifikat_sora 

  

Ing.  Štefan Hofer, realitný maklér a majiteľ realitnej kancelárie Reality Hofer

 

Stiahnite si zadarmo

4 kroky k úspešnému predaju nehnuteľnosti

spracovaním osobných údajov