Viete čo je homestaging?
23. 07. 2019

Viete čo je homestaging?

Pozeráte si niekedy časopisy o bývaní, či interiérovom dizajne? Videli ste v televízii ako sú pripravené byty v relácii Nové bývanie?

Takto nejako by mala pri predaji vyzerať aj Vaša nehnuteľnosť. Homestaging by mal byť dnes už pri každej nehnuteľnosti samozrejmosťou.

Nevynašli sme "ameriku". Homestaging a interiérový dizajn využívajú ľudia aj vtedy, ak si chcú zmeniť či inovovať svoj interiér alebo zariaďujú svoj nové bývanie. Vedia ako by mal ich nový domov vyzerať, ale nevedia ako to dosiahnuť, čo s čím skombinovať. Využívajú ho obchodníci pri zariaďovaní svojich predajní, aby sa u nich zákazníci cítili čo najlepšie a boli tak ochotnejší nakupovať. Využívajú ho aj predajcovia nábytku, napr. IKEA, keď zariaďujú nielen celé izby, ale aj byty. Cieľom je, aby zákazník nadobudol dojem, že práve takto to chce mať u seba doma. A presne to potrebujete aj vy, keď predávate byt, či dom. Aby sa kupujúci, ktorý je vašim zákazníkom, cítil u vás ako vo svojom domove. Potom máte istotu, že si vyberie práve vašu nehnuteľnosť.

HOMESTAGING pri predaji nehnuteľnosti = profesionálna príprava nehnuteľnosti na predaj, ktorá Vám zaručí rýchly predaj za najvyššiu trhovú cenu

 

1. Prečo je vhodné nehnuteľnosť pred predajom pripraviť?

Lebo dobrý prvý dojem môžete urobiť len raz :-) 

Homestaging pomáha odlíšiť Vašu nehnuteľnosť od ostatných ponúkaných nehnuteľností. Ľahšie tak vzbudíte u kupujúceho záujem a už na základe fotiek a videoobhliadky sa vytvorí emocionálne puto medzi kupujúcim a nehnuteľnosťou. Na obhliadku sa potom nepríde len popozerať, ale s cieľom kúpiť ju.

Ak potom na obhliadke prezentujete nehnuteľnosť rovnako upravenú, už na prvý pohľad kupujúceho očarí, cíti sa v nej dobre a vie si tu predstaviť miesto pre svoj domov. A vy máte predané.

           sh1827_dsc_4941       sh1909_dsc_5358  

 

2. Čo všetko je vhodné pred predajom v nehnuteľnosti urobiť?

Homestaging nie je rekonštrukcia a nie je to ani zakrývanie nedostatkov.

Je prirodzené, že človek sa počas svojho života obklopuje množstvom predmetov, ktoré mu pripomínajú chvíle na dovolenke, narodeniny, rôzne prvé momenty, .... sú potrebné na cvičenie, varenie, na naše koníčky, .... Tiež je normálne, že pokiaľ v byte, či dome aktívne žijete, vládne tam bežný denný neporiadok. Ale to predsa kupujúcemu pri predaji ukazovať nechceme.

 

     sh1911_dsc_5509     sh1911_dsc_5526      

 

Platí zásada, že menej je viac.

Homestaging zariadenej obývanej nehnuteľnosti je často viac o odkladaní, než o pridávaní vecí. To dosiahnete často jednoduchými a cenovo nenáročnými úpravami - vymaľovať (najlepšie na bielo), odstrániť drobné nedostatky, umyť okná, odložiť niektoré nepotrebné veci do krabíc, vyčistiť kúpeľňu, WC, kuchynskú linku, sporák, odložiť prádlo, topánky, postlať postele ... Vytvoriť u Vás doma príjemný pocit domova. Potrebuje Váš byt viac svetla? Má pôsobiť útulnejšie, priestrannejšie? Je vhodné použiť predmety, ktoré nehnuteľnosť zútulnia, presvetlia, oživia, .... Požadovaný efekt dosiahnete aj pomocou farieb a osvetlenia. Odborník Vám vie nielen poradiť, ale jeho oči sú nezaťažené citovou väzbou k nehnuteľnosti a vedia sa na Vaše bývanie pozrieť objektívnejšie ako vy sami.

         sh1827_dsc_4936_1         sh_1821__puch_01 

 

Homestaging nezariadenej neobývanej nehnuteľnosti, či novostavby je náročnejší. Pomáha kupujúcemu predstaviť si v nehnuteľnosti miesto pre svoj domov a uľahčuje mu rozhodovanie. Takto upravenú nehnuteľnosť je možné predať za vyššiu cenu ako bez úpravy. Profesionálny homestager Vám vie pomôcť aj v tomto prípade.

 

                                         homestaging

 

3. Aký je výsledok predaja vopred pripravenej nehnuteľnosti?

Výsledkom je to, čo si želáte: rýchlejší predaj, menší počet obhliadok a požadovaná cena bez zľavy.

  • Homestaging odlíši Vašu nehnuteľnosť od ostatných, vyvolá záujem a vy rýchlo nájdete kupujúceho.
  • Pomocou homestagingu upravíte Vašu nehnuteľnosť tak, aby očarila kupujúceho už na prvý dojem a vy tak často predáte už na prvej obhliadke.
  • Predajná cena nehnuteľnosti, ktorú ste na predaj vopred pripravili je vyššia ako u nehnuteľnosti, ktorá žiadnymi úpravami neprešla. Obzvlášť to platí u nezariadených neobývaných nehnuteľností a novostavieb.

 

Ak sa rozhodnete využiť pri predaji svojej nehnuteľnosti homestaging, máte možnosť objednať si profesionálneho homestagera, alebo si vyberiete realitnú kanceláriu, ktorá túto službu ponúka.

U nás za homestaging nebudete platiť nič navyše.

Táto služba je súčasťou našich kompletných realitných služieb a máte ju teda v cene.

 

  • Poradíme Vám ako Vašu nehnuteľnosť na predaj pripraviť

  • Zariadime Vašu nehnuteľnosť v prípade, že je neobývaná

  • Všetky úpravy s Vami vopred skonzultujeme.

  • V prípade novostavieb zariadime pre Vás vzorový byt/dom

  • Pripravíme profesionálnu prezentáciu pomocou fotiek a videoobhliadky

 

V tíme máme dve odborníčky - Ada Hoferová, Dáša Kovaľová, ktoré majú okrem skúseností a dobrého vkusu, aj vzdelanie v tomto odbore ukončené certifikátom a za sebou už desiatky upravených a predaných nehnuteľností.


 Ing. Adriana Hoferová, realitný poradca Reality Hofer

Reality Hofer
Autor: Reality Hofer

Volám sa Štefan Hofer a pomáham ľuďom pri predaji, či kúpe nehnuteľností.

Hľadanie nového bývania, či jeho zmena, znamená veľa dôležitých rozhodnutí, ktoré sú spojené s veľkou sumou peňazí, vysokou hodnotou majetku, ale aj s množstvom rizík. Vďaka svojim odborným znalostiam a praktickým skúsenostiam Vás prevediem celým procesom bezpečne a rýchlo.

 

Na realitnom trhu v regióne Prešov pôsobím ako realitný maklér od roku 2008.

V roku 2013 som založil vlastnú realitnú kanceláriu

logo_original_450x200_vasa_realitka

 

 

Moje predpoklady

Od skončenia vysokej školy som pracoval vo finančnej sfére. Začínal som ako klientsky pracovník pre úvery, neskôr som bol vedúci pobočky, až regionálny riaditeľ v troch veľkých slovenských bankách. Stále som mal potrebu prinášať nové postupy, nové nápady, viesť ľudí za úspechom. Vždy som podporoval poctivú prácu, profesionalitu a férové jednanie.
Po dvadsiatich rokoch som cítil, že potrebujem viac slobody v rozhodovaní, nebyť zviazaný pravidlami, ktoré určoval niekto iný, mať stále na prvom mieste klienta, nie plány a produkty. 

Začiatky

Spočiatku som zostal verný finančnej sfére. Ako samostatný finančný poradca som zrazu  mal možnosť  ponúknuť svojim klientom produkty všetkých bánk, bez príkazov a obmedzení a nájsť im tak naozaj to najlepšie riešenie na financovanie ich potrieb. Veľmi často to bola práve potreba bývania a ja som tak vplával do vôd realitného podnikania. Finančné poradenstvo a reality u mňa odvtedy kráčajú spolu ruka v ruke.

Vzdelanie

Od začiatku som za najdôležitejšie považoval vzdelanie. Okrem pravidelného vzdelávania vo finančnej oblasti pod dohľadom Narodnej banky, som rozšíril svoje vzdelávanie aj v realitnom biznise. Aj preto mám certifikát realitného makléra a realitného poradcu. A svoje vedomosti aj po rokoch neustále prehlbujem na rôznych školeniach, kurzoch, online vzdelávaním. Neustále sledovanie nových trendov a zmien v zákonoch je nutné pre udržanie profesionality a kvality mojej práce.

licencia_realitny_makler-001-001                     certifikat_sora 

 

Za všetkým hľadaj ženu :-)

Nový vietor do podnikania priniesla moja manželka. Ona sleduje novinky vo svete realít a hľadá nové spôsoby ako lepšie prezentovať Vašu nehnuteľnosť. Priniesla videoobhliadkyrealitnú poradňuhomestaging, tak aby naši klienti dostali tie najnovšie služby ako prví.
Postupne sme tak vytvorili súbor kompletných realitných služieb, aby ste sa vy už nemuseli o nič starať.

zeny_v_realitach

 

Dobré meno, vlastná značka

Viem, že to, čo najviac potrebujete sú 100%tné služby a dokonalý servis. A na tom staviam svoje podnikanie. Vybudoval som si tak dobré meno a svoju vlastnú značku. Jedinečný spôsob práce a úspech našej realitnej kancelárie spôsobil, že náš tím sa rozrástol o nových realitných maklérov.

 

Pretože práca pod značkou Reality Hofer je znakom prestíže a úspechu.

 

Kvalitu našej práce oceňujú predovšetkým spokojní zákazníci a odporúčajú nás ďalej svojim známym, kolegom, či rodine. Pozrite si naše referencie.

Stali sme sa tak Vašou rodinnou realitkou. 

A dnes pracujeme hlavne na odporúčanie.

Kvalitou svojej práce a rozsahom služieb patríme medzi najlepšie regionálne realitné kancelárie. Svoje zázemie máme v regióne Prešov, kde žijeme, vychovávame deti a máme svojich priateľov.  Sme súčasťou skupiny Ženy v realitách a členom Realitnej únie Slovenska.

Úspech našej realitnej kancelárie stojí vždy na profesionalite, dobrých vzťahoch, poctivej práci a ľudskom prístupe.

 

Ing.  Štefan Hofer, realitný maklér a majiteľ realitnej kancelárie Reality Hofer

 

img_20190604_105933_orezany
         

Stiahnite si zadarmo

4 kroky k úspešnému predaju nehnuteľnosti

spracovaním osobných údajov