Prečo NIE cena dohodou?

Prečo NIE cena dohodou?

 Naši klienti to už vedia. A pre ostatných krátke vysvetlenie, prečo je označenie "cena dohodou" v inzeráte cestou do pekla.

 

1. Nikdy nedostanete viac.

Tak v prvom rade takýmto označením nikdy nedostanete za nehnuteľnosť pri predaji viac peňazí. Naopak, dostanete menej, než keby ste pýtali presnú vopred známu sumu. Prečo? Vžite sa do kože kupujúceho. Koľko by ste ponúkli za nehnuteľnosť, ktorú kupujete? No predsa čo najmenej. Kupujúci sa snaží čo najviac ušetriť, hoci by možno mal na kúpu aj viac peňazí.

 

2. Označením "cena dohodou" dávate už vopred najavo, že ste ochotný zjednávať.

Pri pevne stanovenej cene určujete na koľko si nehnuteľnosť ceníte a za túto sumu ste ochotný ju predať. V prípade veľkého záujmu môže cena smerom nahor stúpať. A to je Vaša predstava ako predávajúceho. Označením "cena dohodou" dávate najavo, že ste ochotný sa dohodnúť na cene, ktorú ponúkne kupujúci, vyjednávať. Vyjednávanie pre predávajúceho znamená dávať zľavu. A to ako predávajúci nechcete.

 

3. Pripravujete si tak množstvo neefektívnych obhliadok nehnuteľnosti

Bez vopred známeho určenia ceny sa ako predávajúci vystavujete riziku, že vo Vašej nehnuteľnosti sa bude konať množstvo obhliadok so záujemcami, ktorí na jej kúpu nemajú dostatok prostriedkov. Je to pre Vás strata času a zbytočne vynaložená energia. Zakrátko to začne byť únavné a vy budete rozmýšľať o znížení ceny. Pritom ste len netrafili tú správnu skupinu záujemcov. Prišli tí, ktorí dúfali, že zjednajú čo najnižšiu cenu. A sme opäť pri bodoch 1 a 2.

 

4. A ešte jeden čisto praktický dôvod – vyhľadávače.

Záujemcovia o kúpu si často zadajú vo vyhľadávaní inzercie parameter cena na presne stanovenú cenu podľa svojho rozpočtu. Robia to preto, aby nemuseli prehľadávať množstvo inzerátov, ktoré sú mimo ich rozpočet. Váš inzerát s označením "cena dohodou" sa v takýchto vyhľadávačoch nikdy neobjaví.

 

Prečo vlastne ľudia pri predaji nehnuteľnosti pristupujú k takémuto označeniu? Nevedia si určiť predajnú cenu nehnuteľnosti, nakoľko s predajom nehnuteľností nemajú žiadne skúsenosti a myslia si, že s takýmto označením predajú za najvyššiu cenu. Ukázal som Vám, že je to omyl.

 

Ak oslovíte pre predaj realitného makléra, okrem množstva ďalších realitných služieb, ktoré by ste mali od svojho makléra očakávať, ba priam žiadať, maklér Vám veľmi presne určí predajnú cenu nehnuteľnosti. A v prípade viacerých záujemcov s rovnakými podmienkami je dokonca možné formou licitácie cenu zvýšiť.

Na určenie trhovej ceny Vašej nehnuteľnosti používame sofistikované metódy.

 

Podobne je to aj s inými parametrami nehnuteľnosti, ktorých neuvedenie, či "zatajenie" v inzercii je pri predaji viac na škodu ako na osoh.

 

Dajte záujemcom o kúpu Vašej nehnuteľnosti VŠETKY informácie vopred a absolvujete len jednu obhliadku s tým, kto Vašu nehnuteľnosť rovno kúpi (v najlepšom prípade tri obhliadky a vy predáte nehnuteľnosť najvýhodnejšej ponuke).

Ušetríte čas, energiu, maximalizujete výnos z predaja a ešte budete mať aj dobrý pocit na konci, že ste to zvládli ako profesionál.

 

Aby som bol celkom presný, existuje jeden prípad, kedy označenie "cena dohodou" má svoje opodstatnenie. A to v prípade špecifických nehnuteľností, jedinečných na trhu a s ničím neporovnateľných.

 

Ing. Štefan Hofer, RSc.  majiteľ realitnej kancelárie Reality Hofer

Reality Hofer
Autor: Reality Hofer

Realitná kancelária Reality Hofer je moderná realitná kancelária, ktorá ako jedna z prvých v Prešove začala pri predaji Vašich  nehnuteľností používať nové MODERNÉ SPÔSOBY PREDAJA a PREZENTÁCIE - videoobhliadku, homestaging, virtuálny staging,3D scan, kompletné realitné služby, či realitnú poradňu pre širokú verejnosť.

Pracujeme hlavne na doporučenie našich spokojných klientov, a tak sme sa stali

VAŠOU RODINNOU REALITKOU.

Volám sa Štefan Hofer a už viac ako 12 rokov vám pomáham pri predaji, či kúpe nehnuteľností v regióne Prešov. 

Viac o tom, ako som sa dostal k práci realitného makléra a k založeniu vlastnej realitnej kancelárie, si môžete prečítať v záložke

O mne

 

Pozrite si aj webstránku mojej realitnej kancelárie Reality Hofer.

 

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Stiahnite si zadarmo

4 kroky k úspešnému predaju nehnuteľnosti

spracovaním osobných údajov